Burcu Kıratlı: Nefretten aşk da doğar dengelerin değişir
Burcu Kıratlı, Aşk ve Mavi dizisinde intikam yemini etmiş ve sırf bunun için abisinin katiliyle evlenmiş bir genç kadını oynuyor. Ama Mavi´nin hiç hesap etmediği bir şey var ki; o da aşk. Emrah´la partner olan Kıratlı, “Aşk bir anda sana gelir ve tüm dengelerin değişir. Mavi´ye de aynısı oluyor” diyor. Kendisinin aşk hakkındaki duyguları da Mavi´ninki gibi dalgalı.
Tarih: 17.12.2016 10:32:45

 

Karlar peribacalarının üzerini bir tül gibi sarmış... Kapadokya her zamankinden daha güzel... Hava eksi dereceleri gösteriyor ama Kapadokya´nın ruhu sıcacık. Esnafın yüzü gülüyor, Aşk ve Mavi dizisi onlara ilaç gibi gelmiş, işlerin açıldığından söz ediyorlar. Anlaşılan ekip, oyuncular, dizinin fanları Kapadokya´ya kışı unutturmuş. Bir dizi sayesinde, bu karanlık günlerde Kapadokya´ya ışık doğmuş.

Emrah´ı 10 yıl sonra ekrana döndüren proje, hem ona, hem de bölgeye taze bir ruh katmış... Burcu Kıratlı bu dizi ve Emrah´la partnerliğiyle gündeme oturdu... Dizideki aşk ve nefret ilişkisi herkesin yüreğine dokundu.

Burcu Kıratlı soruları yanıtladı:

- Kapadokya´nın mistik bir havası var. Buraya turist olarak gelmek şahane ama uzun zaman iş için kalmak nasıl hissettiriyor?

- İlk haftalarda çok keyifliydi. Gezip görecek, keşfedecek çok yer vardı. Ama zaman geçtikçe insan evini, arkadaşlarını ve kendi düzenini özler oluyor. Setimiz epey yoğun. Erken saatlerde kalkıyoruz, geç saatlere kadar çalışıyoruz. Geri kalan zamanda da dinleniyoruz. Çünkü havalar soğudu ve üşümeye başladık. Biz bir odanın içine kapanarak dizi çekmiyoruz, buradaysak buranın güzelliklerini de göstermemiz gerekiyor.

- "Herkesin rüyası oyunculuk aslında epey meşakkatli bir iş" mi diyorsunuz?

- Bugün siz de şahit oldunuz tempomuza... Sabah dokuzda setimiz başladı, akşam dokuzda sizinle burada oturup sohbet edecek fırsatı bulabildim. Akşam yemeğimi henüz yemedim. Oyunculuk sevmesen yapılmayacak bir iş! Deli olman lazım... Ama ben o kadar çok seviyorum ki yaptığım işi, bu yorgunluk bile keyif veriyor. Sinirlerimizin çok bozulduğu ve dayanamayacak noktaya geldiğimiz anlar elbette oluyor ama yaptığın işe, ortaya çıkan esere baktığında hissettiğin duygu tatmin, keyif... Üstelik bu dizide ortaya öyle güzel bir iş çıkardık ki, altı haftadır seyirci bize bunu hissettirdi. Aşk ve Mavi eksi dokuz derecelerde çalışmamıza, gün aydınlanmadan uyanmalarımıza değdi... Bundan büyük mutluluk yok benim için.

- Normal şartlarda kaçta kalkmaya alışkınsınız?

- Uyumayı çok severim. Öğlen birden önce kalkmazdım. Gece çok geç, üç dört gibi yatmak ve geç kalkmak en büyük keyfim. Ama burada farklı bir düzende yaşıyoruz. Ve artık vücut erken kalkmaya alıştı, izin günümde bile erkenden kalkıyorum. Bu dizi farklı bir hayat tecrübesi kattı bana.

- Kapadokya´yı nasıl buldunuz?

- Çok mistik, büyülü, enerjisi yüksek bir yer. O kadar iş kafasıyla buradayım ki, tüm bu unsurlar ikinci planda kalıyor. Gezip keşfedecek o kadar yeri var ki...

- Şehir dışı setlerde oyuncular otel odalarını evlerine benzetmeye çalışır. Sizin de odanız ev gibi mi?

- Evet aynen ben de odamı eve benzetmeye çalıştım. İki odalı bir yer. Koltuk takımım var, halı döşettim. Ev parfümümü aldım, aksesuarlarımı koydum. Resimlerim var. Bayağı evim gibi. Şimdi gidip çarşaf takımları alacağız. Çünkü insanın kendini ait hissetmesi gerekiyor. Emanet ve geçici gibi olmaz.

- Aşk ve Mavi cuma günlerinin zirvesine oturdu. Bu başarıyı ve seyirci ilgisini bekliyor muydunuz?

- Tüm diziler İstanbul´da çekiliyor. Bizim gibi bölge ve yöre dizileri çoktan rafa kalkmıştı. Böyle bir dönemde bu işe girdik biz. "Dizi Kapadokya´da çekilecek" dendiği anda bir tereddüt yaşadım. Şehir dışı iş yapmaya sıcak bakmıyordum. Ama bir yandan da hep gençlik ve şehir dizileri vardı piyasada... Toplum kendinden ve ağır drama hasret olabilirdi... Senaryoyu okudum ve büyük bir hevesle "Tamam" dedim. O kadar güzel bir senaryo ve kadro ki... Biz burada bir kapalı kutu içinde gibiyiz, tepkileri bilemiyorum, ölçemiyoruz. İstanbul´da biz konuşuluyormuşuz... Toprak dizilerinden sıkılıp, bu işe burun kıvırabilirlerdi. Ama insanlar özlemiş bu hikayeleri...

SAÇLARIMA AŞIKTIM AMA KAZITTIM

- Kariyerinizdeki dönüm noktası hangi projeydi?

- Peri Masalı. Hayat olarak da dönüm noktam. Daha bir olgunlaştım, sorumluluk aldım. Başrol olduğum ilk filmdi. Bana güvenen koca bir ekip vardı. Bana inandılar, güvendiler. O sorumluluk üstüme binince başka bir aşamaya geçtim.

- Saçlarınızı kazıtmıştınız o proje için... Nasıl kıyabildiniz?

- Bunun cevabını ben de bilmiyorum. Belime kadar uzundu saçlarım ve ben âşıktım saçlarıma, toplamaya bile kıyamazdım. Demek ki işimi daha çok seviyormuşum. Ama bakın uzadılar yine... Daha sağlıklı oldular.

- Çok iyi bir grafikle gidiyor kariyeriniz... Bundan sonrasına dair neler hayal ediyorsunuz?

- Gerilemeden, sabit kalmadan ileri doğru sağlam adımlar atmak istiyorum. Kardeşimin yanına yurtdışına gidip, oyunculuk eğitimlerine katılacağım. Dizi bitince eğitime ağırlık vereceğim. Bol bol sinema filmi yapmak istiyorum, sinemada birçok karakter oynamak istiyorum. İlerde yaşlandığımda, gençlerin idealize ettiği bir yaşam sürmek isterim. Işıl Yücesoy, Türkan Şoray gibi...

/resimler/2016-12/17/1036197613018.jpg

- Birçok yeni oyuncunun çıkması, bu işin bu kadar popüler olması sizi ürkütmüyor mu?

- Çok oyuncu adayı, çok yapım şirketi, çok kanal var. Ama seyirci artık çok akıllı, sahte olanı seçiyor. Sadece güzel olan ekranda kalamıyor. Hem güzel hem de yetenekliysen kalıcı olabiliyorsun. Çok yakışıklı ve çok güzel diye roller kapılabiliyor ama seyirci güzel ya da yakışıklı diye tutmuyor ekranda. Seyirci büyük bir eleme unsuru artık. Her güzel kız bir yerlere gelemiyor. Çabalaması gerekiyor, eğitim alması gerekiyor. 94´lü bir genç oyuncu olmak isteyince eğitim alması gerektiğinin de farkında artık.

EMRAH´IN İÇİNDE HÂLÂ ÇOCUKSU DUYGULAR VAR

- Emrah´la partner olmak nasıl?

- Emrah o kadar tatlı ve enerjisi o kadar iyi biri ki... Aramızda bir jenerasyon farkı var ama onu hissetmiyorsunuz bile... İlk tanıştığımızda da söyledik birbirimize, bizim enerjimiz çok tuttu. Zaten tutmasaydı bu dizi böyle bir başarı elde etmezdi. Sohbet ettik, provalar yaptık, o süreçte birbirimizi gayet iyi tanıdık. Ailelerimizi tanıdık. Eşi Sibel Hanım dünya iyisi bir kadın. Böyle vakit geçirince karaktere de daha iyi giriyorsun. Herkesin kafasında farklı bir Emrah motifi vardır. Benim ki çok iyi bir insan. Onun içinde hâlâ çocuksu duygular var. Çocuk gibi neşelenen biri. Nerede nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilen bir adam. Bu beni de bazı noktalarda çok iyi frenliyor ve yontuyor. Ondan çok şey öğreniyorum.

- Emrah´ın partneri olan isimler hep birer popüler figür olmuş... Sizin böyle bir beklentiniz var mı?

- Çok popüler olayım, herkes beni tanısın derdinde değilim ama popüler olmak güzel bir şey. Hepimizin egoları var, oyunculuğun yüzde 20´si ego. Kendini izleyip, beğenmek ve güzelleştirmeye çalışmak egodur. Ama popülerlik olsa iyi olur. Beni mutsuz etmez ama olmasa da aramam. Çünkü bu işi seviyorum. Başarılı olmak çok önemli benim için. Başarıyı sabit tutabilmek de önemli. Çok usta isimlerle partner olup, şu an adını bile hatırlamadığımız bir yığın kadın oyuncu var. Herkese bir şans veriliyor ama onu sabit tutmak önemli olan. Popülerlikle başın döner ve "Oldum" dersen, bittin. Popülerliğe çok takılmamaya çalışıyorum açıkçası...

TUVALET TEMİZLEDİM

- Çocukluğunuzdan itibaren "Oyuncu olacağım" diyormuşsunuz. Bunu günlüklerinize bile yazmışsınız... Neden bu kadar çok istiyordunuz?

- Bana "Ne olacaksın?" diye sorduklarında, "Hollywood´a gideceğim" diyormuşum. Birine özendiğim falan da yoktu. İnsan kendini kaç yaşında bilir? 12 mi? O yaşımdan itibaren, aklımdaki meslek oyunculuktu. Ve bunun alternatifi yoktu kalbimde. "Ya oyuncu olamazsam ne olur?" diye bile düşünmedim. B planım yoktu yani... Bilinçaltım, küçük yaştan itibaren evrene sürekli bu mesajı vermiş. Ailem karşıydı üstelik. Gizli gizli giderek bu işin eğitimini aldım. 200 kişi arasından seçilerek okul okudum. Kimseye eğitim için seçmelere gittiğimde kimin kızı olduğumu söylemedim. Eğitim almaya başladım, denemelere katıldım. Hem dizi, hem tiyatroyu bir arada yürüttüm. Ailem ilk andan itibaren heves gözüyle baktı. Eninde sonunda vazgeçerim diye düşündüler. Ama bu işe dört elle sarıldığımı gördüklerinde inanmaya başladılar. Sinema filmleri, Diriliş dizisi ve tiyatro şeklinde hayatımı kurmaya başlayınca onların da güvenini kazandım. Altı sene oldu, artık onlar da nihayet oyuncu olduğumu kabul ettiler. Ama altı yıl boyunca heves gözüyle baktılar.

- Burada bir hatırlatma yapmakta fayda var... Anneniz Gül Erçetingöz, üvey babanız magazin duayeni Kenan Erçetingöz... Onlar niye bu kadar direndiler oyuncu olmanıza?

- O dünyayı biliyorlar, belki o yüzdendir... Babam, "Sen bu mesleği seçtin ve anladığım kadarıyla ısrarcısın, başarıyorsun da... Herkes profesyonel olmak zorunda. Başın sıkışırsa beni arama. Gece dışarı çıkarsan ve yakalanırsan yazarım" dedi. Birilerini araya koymak, birinin kızı diye ayrıcalık beklemek doğru değil.

/resimler/2016-12/17/1034376774540.jpg

- Ailenize rağmen mi bu işleri başardınız?

- Kesinlikle. Tam olarak durumumu anlatan cümle bu. Onlara rağmen bu işi başardım. Sayısız denemeye katıldım, seçilmediğim çok oldu. Üzüldüğüm, ağladığım, bende ne eksik diye kafa patlattığım, sabaha kadar senaryo çalışırken kafayı yediğim, tuvaletleri temizlediğim zamanlar çok oldu.

- Tuvalet mi temizlediniz?

- Tabii. Tiyatromuzda her işi yapardık. Orası ev gibiydi. Çünkü öyle öğrenirdik. Bizim oyunumuz, dekoru biz kuruyoruz, temizliği biz yapıyoruz, her şeyi... Bizimdi orası çünkü. Bunları yaşadığım için şimdi Kapadokya´da eksi 11 derecelerde "Gık" demeden çalışıyorum. Usta tiyatrocular gibi bir kökenim yok ama adabı bilirim. Üç sene de olsa, o sahne tozunu yuttum, o adabı çok güzel öğrendim. Yeri geldi ezildim, yeri geldi ağladım, yeri geldi sevildim... Bunlar çok iyi tecrübelerdi. Bu nedenle arkamda birinin olduğunu düşünmeleri beni çıldırtır. Ailem hâlâ bana destek olmuyor, onlara rağmen buradayım. Bu dizideki Mavi karakterini o kadar severek oynuyorum ki. Ve inanılmaz benziyoruz birbirimize...

- Mavi sizsiniz yani...

- Çok benziyoruz. Dün dedem aradı, "Sen bayağı kendini oynuyorsun" dedi. Kendini oynamak daha da zormuş. "Haksızlığa karşı bu kızın verdiği tepkiyi veririm" diyorsun ama kendin olamazsın, Mavi olmalısın. Bu denge bozuyor.

- Mavi iki duygu arasında bir durum yaşıyor. Aşk ve nefret ilişkisi... Bunu taşımak ve aktarmak zor mu?

- Mavi´nin duygu geçişleri çok ani. Bir anda Ali´ye aşkla bakarken, bir saniyede aklına abisi gelip o bakış nefrete dönebiliyor. İki duyguyu aynı anda yaşıyor. Aşk ve nefret iki uç duygu. Bu elbette zorluyor beni ama keyif de veriyor. Zor şeyleri oynamayı seviyorum.

- Bir kadın olarak anlıyor musunuz bu geçişleri?

- Anlıyorum. Ben de öyleyim. Kızdığım zaman çok fevri tepkiler veriyorum. Çabuk kızıyorum, 10 dakika sonra düşünebiliyorum. Sinirlenince karşımdakine "Seni sevmiyorum" derim. Düşünmeden hareket ederim. Mavi kendini intikam üzerine yetiştirmiş, öyle beslemiş. Yaşayamadığı her şeyi bu intikam duygusuyla besliyor. Okuyamadım çünkü abim öldürüldü, İstanbul´a geldim teyzemin yanında üvey evlat gibi yaşıyorum çünkü abim öldürüldü, tekstil atölyesinde çalışıyorum çünkü abim öldürüldü... Çünkü abisi onu okutacaktı, kurtaracaktı, önüne güzel bir dünya açılacaktı... Ama bunlar olamadı. Hayalleri yok oldu. Bu duyguyla büyüyen ve yetişen bir kız Mavi. Ama hesap etmediği bir şey var ki, o da aşk! Hangimiz hesap edebiliyoruz ki? Çat diye geliyor ve tüm dengelerin alt-üst oluyor. Mavi´de de aynısı oluyor. Hiç yaşamadığı ve tecrübe etmediği bir his. Ne yapacağını bilmiyor.

- Aşkın kimden geleceği de belli olmuyor.

- Hepimizin öyle bir durumda yaşadığı "Ne oluyor ya?" hissi var bu kızda. O yüzden seviyorum Mavi´yi...

- En çok neye dertlenirsiniz?

- Dertlendiğim birkaç bir şey var elbette. Ama çok büyük acılarım, kederlerim yok. Çok üzüldüğüm, üstesinden gelemeyeceğimi sandığım şeyler yaşadım ama üstesinden geldim. Her şey atlatılıyor. Zamanla bu da geçecek dendiğinde, geçiyor. Zaman bu neyi çözebilir diye kötümser bakan biriydim ama gördüm ki, zaman ilaç. İzi kalsa da zaman siliyor.

 

 

Kaynak: Sabah
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Emrah´tan oğlu Elyesa´ya duygusal mektup
Emrah´tan oğlu Elyesa´ya duygusal mektup
Aşk ve Mavi dizisinde başrol oynayan şarkıcı-oyuncu Emrah, oğlu Elyesa´ya duygu yüklü bir mektup yazdı.
NİSSARA AVM ÖĞRETMENLERE KAHVE İKRAM EDECEK
NİSSARA AVM ÖĞRETMENLERE KAHVE İKRAM EDECEK
Nissara Alışveriş ve Yaşam Merkezi 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla alışveriş merkezine gelen öğretmenlere kahve ikram edecek.
Kapadokya aşıkları
Kapadokya aşıkları
Hande Erçel´in sevgilisi değişti ama aşk rotası değişmedi. Güzel oyuncu, geçtiğimiz yıl Ekin Mert Daymaz´la tatil yaptığı Kapadokya´ya bu kez yeni aşkı Mehmet Dinçerler´le gitti. İkili, hafta sonu balon keyfi yaşadı.
İpek Tuzcuoğlu Kapadokya´da güzelleşiyor
İpek Tuzcuoğlu Kapadokya´da güzelleşiyor
Asmalı Konak dizisiyle şöhreti yakalayan güzel oyuncu İpek Tuzcuoğlu, Kapadokya´da güzelleştiğini söyledi.
İsmail Hacıoğlu´nun mutluluk pozu
İsmail Hacıoğlu´nun mutluluk pozu
Türkiye´nin Oscar adayı ´Ayla´ filmindeki oyuculuğuyla alkışları toplayan İsmail Hacıoğlu, ekiple Anadolu turuna çıktı.
"Kardeşim Benim 2" için nefesler tutuldu!
"Kardeşim Benim 2" için nefesler tutuldu!
Önceki gün Kuruçeşme´de bir mekanda basın toplantısı düzenleyen Kardeşim Benim 2 filminin oyuncuları, filmle ilgili duygularını paylaştılar.
İkoncandan seksi Kapadokya paylaşımı
İkoncandan seksi Kapadokya paylaşımı
İkoncan Eda Taşpınar, sosyal medya paylaşımları ile konuşulmaya devam ediyor.
Emrah isminin yere yazılmasını istemedi
Emrah isminin yere yazılmasını istemedi
‘Aşk ve Mavi´ dizisi oyuncularından Burcu Kıratlı ve Kenan Bal´ın adı otelin kaldırımına yazılırken, Emrah´ın ismi duvara asıldı.
Mavi: Kararlarımda cesurum
Mavi: Kararlarımda cesurum
Kapadokya ‘da çekilen ‘Aşk ve Mavi´ dizisinin Mavi´si Burcu Kıratlı, oyunculukta aldığı kararlarda cesur olduğunu söyledi. Kıratlı, “Kilo alma ya da verme, daha önce yaptığım gibi saç kazıtma... Role inanırsam yaparım” dedi.
Evlilik kararını Kapadokya´da aldılar
Evlilik kararını Kapadokya´da aldılar
´Kardeşim Benim´ setinde aşk yaşamaya başlayan Aslı Enver ve Murat Boz ilişkilerini resmiyete taşıma kararı aldı.
ÇOCUKLARIN EĞLENCESİ HAZIR
ÇOCUKLARIN EĞLENCESİ HAZIR
Kapadokya bölgesinin en önemli el sanatları merkezi konumundaki Avanos ilçesinde çanak çömlek tezgahlarında sıkça karşılaştığımız hayvan maketleri miniklerin eğlencesi haline geldi.
Cappadox´a ünlü akını
Cappadox´a ünlü akını
Dünyada eşi benzeri olmayan peribacaları arasında düzenlenen Cappadox´a ünlüler akın etti.
Pınar Altuğ ve kızı Kapadokya´yı gezdi
Pınar Altuğ ve kızı Kapadokya´yı gezdi
Pınar Altuğ ve kızı Su Atacan, Kapadokya´yı gezdi.
Yeni yıldız klip çekimini Kapadokya´da yaptı
Yeni yıldız klip çekimini Kapadokya´da yaptı
Sosyal medyada ünlenen internet fenomeni Banu Parlak şarkıcılık kariyerinde emin adımlarla ilerleyerek kalıcı olacağa benziyor.
Emre Aydın dünya çocuklarını coşturdu
Emre Aydın dünya çocuklarını coşturdu
Ünlü sanatçı Emre Aydın, 23 Nisan Çocuk Şenlikleri kapsamında Nevşehir´de bulunan konuk çocukları Göreme´de verdiği konserde doyasıya eğlendirdi.
ÖZEL ALTINYILDIZ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ MERSİN´DE
ÖZEL ALTINYILDIZ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ MERSİN´DE
Özel Altınyıldız Fen, Anadolu ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve beraberinde öğretmenleri Mersin gezisine katıldılar.
Çoban Yıldızı seyirciyle buluştu
Çoban Yıldızı seyirciyle buluştu
Başrollerinde Şükrü Özyıldız, Selin Şekerci ve Selim Bayraktar´ın rol aldığı Çoban Yıldızı dizisi dün akşam ilk bölümüyle seyircisiyle buluştu.
"Çoban Yıldızı" Bu Akşam Başlıyor
"Çoban Yıldızı" Bu Akşam Başlıyor
Most Production´ın yapımcılığını, Gül Oğuz´un yönetmenliğini üstlendiği ve Gülizar Irmak´ın senaryosunu yazdığı başrollerinde Şükrü Özyıldız, Selin Şekerci, Selim Bayraktar ve Menderes Samancılar´ın yer aldığı ve tanıtımları ile büyük beğeni toplayan aşk ve gerilim dolu yeni dizi "Çoban Yıldızı" bu akşam Fox´ta başlıyor.
Kapadokya´da Sezen sürprizi
Kapadokya´da Sezen sürprizi
Sezen Aksu, yakın arkadaşları Gül-Mustafa Oğuz çiftine sürpriz yaptı, yeni dizileri ‘Çoban Yıldızı´nın setini ziyaret etti.
Selin Şekerci "Zühre" karakteri ile ekranlara dönüyor
Selin Şekerci "Zühre" karakteri ile ekranlara dönüyor
Geçtiğimiz haftalarda Kapadokya´da çekimlerine başlanan ve çok yakında FOX´ta ekranlara gelecek olan "Çoban Yıldızı" dizisinin başrolünde yer alan Selin Şekerci, yeni karakteri "Zühre" ile iddialı geliyor.
Emrah baba oldu
Emrah baba oldu
Kapadokya´da yaşayan Emrah üçüncü kez baba oldu.
‘Aşk ve Mavi´nin setine ziyaretçi akını
‘Aşk ve Mavi´nin setine ziyaretçi akını
Emrah´ın başrolünde oynadığı dizi Kapadokya bölgesine de canlılık getirdi.
Çoban Yıldızı´nın çekimleri başladı
Çoban Yıldızı´nın çekimleri başladı
Başrollerinde Şükrü Özyıldız, Selin Şekerci ve Selim Bayraktar´ın yer aldığı ´Çoban Yıldızı´, Kapadokya´da çekimlere başladı.
Selin Şekerci de Kapadokya´ya geliyor
Selin Şekerci de Kapadokya´ya geliyor
‘Çoban Yıldızı´ dizisiyle ekrana dönmeye hazırlanan Şükrü Özyıldız için aranan partner sonunda bulundu. Kapadokya´da çekilecek projede, oyuncuya Selin Şekerci eşlik edecek.
Yılın piştisi Kapadokya´da yaşandı
Yılın piştisi Kapadokya´da yaşandı
Yılın piştisi! Erhan Çelik, Mustafa Erdoğan ve Mahsun Kırmızıgül istemeden Kapadokya´da bir araya geldi.
Emrah Kapadokya´dan otel alıyor
Emrah Kapadokya´dan otel alıyor
Şarkıları kadar oynadığı dizilerle de ekran önünde olan ünlü şarkıcı Emrah, turizme yatırım yapmaya devam ediyor. Aşk ve Mavi dizisinin çekimleri için Kapadokya´da bulunan Emrah, buradan bir otel satın almaya hazırlanıyor.
Emrah Kapadokya için 750 bin lirayı geri çevirdi
Emrah Kapadokya için 750 bin lirayı geri çevirdi
Yeni yıla sayılı günler kala ünlü şarkıcıların nerede ve ne kadar ücrete sahneye çıkacağı netlik kazandı.
Mustafa Eldivan´dan Rektör Kılıç´a Veda Ziyareti
Mustafa Eldivan´dan Rektör Kılıç´a Veda Ziyareti
Nevşehir´in Avanos İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç´ı makamında ziyaret etti.
Zeynep yılbaşında Kapadokya´da
Zeynep yılbaşında Kapadokya´da
Yine Bana Zor Geliyor şarkısı ile iyi bir çıkış yapan Zeynep Mansur, yılbaşı gecesi için özel bir program hazırlıyor.
Kırlangıç Fırtınası Kapadokya´da çekilecek
Kırlangıç Fırtınası Kapadokya´da çekilecek
Çilek Kokusu ve Hayat Sevince Güzel dizilerinden tanınan oyuncu Ekin Mert Daymaz yeni bir dizi projesiyle geliyor.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İbrahim SELVİ
İbrahim SELVİ
POPİLİZİM VE DEMOKRASİ
Selma KÜÇÜKGÜL Gazeteci - Yazar
Selma KÜÇÜKGÜL Gazeteci - Yazar
NEVŞEHİR´DE ÖRNEK KADIN GİRİŞİMCİ
Ali ÖZCAN
Ali ÖZCAN
DOĞRULUK HAZİNEDİR
Ahmet BELADA
Ahmet BELADA
DİYANET ŞEHİR BULUŞMALARI -2-”
MELEK YORGANCI - SOSYOLOG - KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI
MELEK YORGANCI - SOSYOLOG - KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI
KADIN OLMAK SUÇ MU?
Gazeteci  - Osman AYTEKİN
Gazeteci - Osman AYTEKİN
HAYATIN GÜZELLİĞİ
AHMET DENİZ ARAL
AHMET DENİZ ARAL
Uyuşturucusuz bir dünya istiyorum
Ali İhsan TOSUN
Ali İhsan TOSUN
‘KENDİ KAZDIĞI KUYUYA DÜŞMEK´!
OĞUZHAN KÖROĞLU
OĞUZHAN KÖROĞLU
Gripten Korunma Yolları
Elif KABAK
Elif KABAK
DİRİL ARTIK EY KALBİM
Bayram Ekici Gazeteciler Cemiyet Başkanı
Bayram Ekici Gazeteciler Cemiyet Başkanı
GÜNLERDEN SİYASET
İsmail DEMİREL
İsmail DEMİREL
NEVŞEHİR VADİLERİ
Uğur Böceğinin Yeri
Uğur Böceğinin Yeri
EZBER BOZAN
Halil MANUŞ Eğitimci - Şair - Yazar
Halil MANUŞ Eğitimci - Şair - Yazar
15 TEMMUZ DESTANI
Av. Fazlı Koç
Av. Fazlı Koç
Yakın Geçmiş ve Yakın Gelecek
SERHAD ÇİÇEK
SERHAD ÇİÇEK
TÜRK POLİSİ
Mehmet BAŞ - Şair - Yazar
Mehmet BAŞ - Şair - Yazar
Eskiden Her Evde Halı Dokunurdu
Mehmet Tolga KARACA
Mehmet Tolga KARACA
ÖRNEĞİMİZ VE ÖNDERİMİZ “KUR´AN-I KERİM” OLMALI
Gazeteci - Yazar Oğuz ÖZDEM
Gazeteci - Yazar Oğuz ÖZDEM
KADINLAR…
Alpaslan KÖRÜKCÜ
Alpaslan KÖRÜKCÜ
Polislere operasyon mu isteniyor?
Alpaslan Körükcü
Alpaslan Körükcü
Yılbaşı ve Mekke´nin fethi
Ahmet HUNLUOĞLU
Ahmet HUNLUOĞLU
A R I N A C A Ğ I Z
Abdullah İNAL
Abdullah İNAL
BOŞVERMELİ Mİ?
Mustafa Seçen
Mustafa Seçen
2. İSTİKLAL HARBİMİZ
ÖMER ŞİMŞEK
ÖMER ŞİMŞEK
KELEBEKLER
Hasan Hüseyin YÜCEL
Hasan Hüseyin YÜCEL
TERÖR VE TERÖRİST TANIMI
Yazar - Şahin GÜNEŞ
Yazar - Şahin GÜNEŞ
BİR FİNCAN KAHVE!
Yahya Üveys YARDIMCI
Yahya Üveys YARDIMCI
KİŞİSEL KALİTENİZİ ARTIRIN!
Uz.Dr. Adnan K. USALAN
Uz.Dr. Adnan K. USALAN
1-5 YAŞ ARASI ÇOCUKLARDA ZATÜRRE RİSKİ 2 KAT FAZLA
Prof.Dr.Kurtuluş KARAMUSTAFA
Prof.Dr.Kurtuluş KARAMUSTAFA
ŞEHİR YAŞAR VE DEĞİŞİR...
Levent Ahmet MENEKŞE
Levent Ahmet MENEKŞE
KİM KİMİ SEÇİYOR
Yrd. Doç. Dr. Özden TAŞĞIN
Yrd. Doç. Dr. Özden TAŞĞIN
SIRA KİMDE……….
Op.Dr.Şaban BEYAZPINAR
Op.Dr.Şaban BEYAZPINAR
Şu Garip İnsanoğlu
Spor
Kültür - Sanat
Üniversite
Sağlık
Nevşehir 1.Amatör ligde 8.hafta maçları tamamlandı
Nevşehir 1.Amatör ligde 8.hafta maçları tamamlandı
Nevşehir 1.Amatör ligde 8.hafta maçları tamamlandı
Nevşehir 1.Amatör ligde 8.hafta maçları tamamlandı
Başkan Kaya Adana deplasmanında Nevşehirspor´u yalnız bırakmadı
Başkan Kaya Adana deplasmanında Nevşehirspor´u yalnız bırakmadı
Başkan Kaya Adana deplasmanında Nevşehirspor´u yalnız bırakmadı
Başkan Kaya Adana deplasmanında Nevşehirspor´u yalnız bırakmadı
NEVŞEHİRSPOR, ADANA DEPLASMANINDAN 3 PUANLA DÖNDÜ
NEVŞEHİRSPOR, ADANA DEPLASMANINDAN 3 PUANLA DÖNDÜ
NEVŞEHİRSPOR, ADANA DEPLASMANINDAN 3 PUANLA DÖNDÜ
NEVŞEHİRSPOR, ADANA DEPLASMANINDAN 3 PUANLA DÖNDÜ
SİVASSPOR U21- BAŞAKŞEHİR U21 MAÇINI NEVŞEHİRLİ HAKEMLER YÖNETTİ
SİVASSPOR U21- BAŞAKŞEHİR U21 MAÇINI NEVŞEHİRLİ HAKEMLER YÖNETTİ
SİVASSPOR U21- BAŞAKŞEHİR U21 MAÇINI NEVŞEHİRLİ HAKEMLER YÖNETTİ
SİVASSPOR U21- BAŞAKŞEHİR U21 MAÇINI NEVŞEHİRLİ HAKEMLER YÖNETTİ
Maksanspor Play Of için iddiasını devam ettirdi
Maksanspor Play Of için iddiasını devam ettirdi
Maksanspor Play Of için iddiasını devam ettirdi
Maksanspor Play Of için iddiasını devam ettirdi
Nevşehir 1.Amatör ligde 8.hafta müsabakaları hafta sonun oynanacak
Nevşehir 1.Amatör ligde 8.hafta müsabakaları hafta sonun oynanacak
Nevşehir 1.Amatör ligde 8.hafta müsabakaları hafta sonun oynanacak
Nevşehir 1.Amatör ligde 8.hafta müsabakaları hafta sonun oynanacak
Kaymakam Tekin, Nevşehirspor´un antrenmanını izledi
Kaymakam Tekin, Nevşehirspor´un antrenmanını izledi
Kaymakam Tekin, Nevşehirspor´un antrenmanını izledi
Kaymakam Tekin, Nevşehirspor´un antrenmanını izledi
Kar yağışı amatör maçları erteletti
Kar yağışı amatör maçları erteletti
Kar yağışı amatör maçları erteletti
Kar yağışı amatör maçları erteletti
Köstekçi milli sporcuları böyle gazlıyor
Köstekçi milli sporcuları böyle gazlıyor
Köstekçi milli sporcuları böyle gazlıyor
Köstekçi milli sporcuları böyle gazlıyor
Nevşehir´in profesyonel takımının olmayışı amatörlerinde önünü tıkıyor
Nevşehir´in profesyonel takımının olmayışı amatörlerinde önünü tıkıyor
Nevşehir´in profesyonel takımının olmayışı amatörlerinde önünü tıkıyor
Nevşehir´in profesyonel takımının olmayışı amatörlerinde önünü tıkıyor
Sanat Kulübü köy okullarında
Sanat Kulübü köy okullarında
Sanat Kulübü köy okullarında
Sanat Kulübü köy okullarında
Hem duygusalız hem de maceracı
Hem duygusalız hem de maceracı
Hem duygusalız hem de maceracı
Hem duygusalız hem de maceracı
“Gönülden dillere, dillerden tellere” dinletisi sunulacak
“Gönülden dillere, dillerden tellere” dinletisi sunulacak
“Gönülden dillere, dillerden tellere” dinletisi sunulacak
“Gönülden dillere, dillerden tellere” dinletisi sunulacak
Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri
Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri
Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri
Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri
Hacıbektaş Törenlerine siyasilerinde katılımı bekleniyor
Hacıbektaş Törenlerine siyasilerinde katılımı bekleniyor
Hacıbektaş Törenlerine siyasilerinde katılımı bekleniyor
Hacıbektaş Törenlerine siyasilerinde katılımı bekleniyor
Nevşehir´de rock festivali düzenlenecek
Nevşehir´de rock festivali düzenlenecek
Nevşehir´de rock festivali düzenlenecek
Nevşehir´de rock festivali düzenlenecek
Kısa öykü ve şiir yarışmaların sonuçları açıklandı
Kısa öykü ve şiir yarışmaların sonuçları açıklandı
Kısa öykü ve şiir yarışmaların sonuçları açıklandı
Kısa öykü ve şiir yarışmaların sonuçları açıklandı
Batı Avrupa Türkleri milli kimlik tasavvuru projesi düzenlendi
Batı Avrupa Türkleri milli kimlik tasavvuru projesi düzenlendi
Batı Avrupa Türkleri milli kimlik tasavvuru projesi düzenlendi
Batı Avrupa Türkleri milli kimlik tasavvuru projesi düzenlendi
Hacıbektaş programı belli oldu
Hacıbektaş programı belli oldu
Hacıbektaş programı belli oldu
Hacıbektaş programı belli oldu
24. Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü Doç. Dr. Özgür Savaşçı´ya verilecek
24. Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü Doç. Dr. Özgür Savaşçı´ya verilecek
24. Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü Doç. Dr. Özgür Savaşçı´ya verilecek
24. Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü Doç. Dr. Özgür Savaşçı´ya verilecek
Rektör Bağlı TRT Diyanet TV´nin canlı yayın konuğu oldu
Rektör Bağlı TRT Diyanet TV´nin canlı yayın konuğu oldu
Rektör Bağlı TRT Diyanet TV´nin canlı yayın konuğu oldu
Rektör Bağlı TRT Diyanet TV´nin canlı yayın konuğu oldu
Rektör Bağlı Japonya Büyükelçiliği ödül törenine katıldı
Rektör Bağlı Japonya Büyükelçiliği ödül törenine katıldı
Rektör Bağlı Japonya Büyükelçiliği ödül törenine katıldı
Rektör Bağlı Japonya Büyükelçiliği ödül törenine katıldı
Özel öğrencilerin üniversiteli olma heyecanı
Özel öğrencilerin üniversiteli olma heyecanı
Özel öğrencilerin üniversiteli olma heyecanı
Özel öğrencilerin üniversiteli olma heyecanı
‘Çerezlik kabak tarımı´ üniversitede ele alındı
‘Çerezlik kabak tarımı´ üniversitede ele alındı
‘Çerezlik kabak tarımı´ üniversitede ele alındı
‘Çerezlik kabak tarımı´ üniversitede ele alındı
K.Ü ile Erasmus+ anlaşması
K.Ü ile Erasmus+ anlaşması
K.Ü ile Erasmus+ anlaşması
K.Ü ile Erasmus+ anlaşması
“Farklılıklar ve Birlikte Yaşama Tartışmalarının Düşünsel Temeli” konulu konferans düzenlendi
“Farklılıklar ve Birlikte Yaşama Tartışmalarının Düşünsel Temeli” konulu konferans düzenlendi
“Farklılıklar ve Birlikte Yaşama Tartışmalarının Düşünsel Temeli” konulu konferans düzenlendi
“Farklılıklar ve Birlikte Yaşama Tartışmalarının Düşünsel Temeli” konulu konferans düzenlendi
“Hayatı paylaşmak için engel yok”
“Hayatı paylaşmak için engel yok”
“Hayatı paylaşmak için engel yok”
“Hayatı paylaşmak için engel yok”
ÜNİAK heyetinden Rektör Bağlı´ya ziyaret
ÜNİAK heyetinden Rektör Bağlı´ya ziyaret
ÜNİAK heyetinden Rektör Bağlı´ya ziyaret
ÜNİAK heyetinden Rektör Bağlı´ya ziyaret
‘Bir Tutam Mutfak, Bir Tutam Hayat´ söyleşisi gerçekleştirildi
‘Bir Tutam Mutfak, Bir Tutam Hayat´ söyleşisi gerçekleştirildi
‘Bir Tutam Mutfak, Bir Tutam Hayat´ söyleşisi gerçekleştirildi
 ‘Bir Tutam Mutfak, Bir Tutam Hayat´ söyleşisi gerçekleştirildi
Girişimciliğe, gençliğe ve geleceğe dair farklı bir bakış
Girişimciliğe, gençliğe ve geleceğe dair farklı bir bakış
Girişimciliğe, gençliğe ve geleceğe dair farklı bir bakış
Girişimciliğe, gençliğe ve geleceğe dair farklı bir bakış
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
3.8275
EURO
4.5128
Nevşehir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:58 07:41 12:45 15:13 17:31 19:01